William Dávila Valeri

člen poradného výboru

William Dávila-Valeri je popredný venezuelský manažér s viac ako 20-ročnými skúsenosťami s riadením podnikových vzťahov po celom svete. Špecializuje sa na identifikáciu globálnych obchodných príležitostí, rozvoj manažérskych tréningových programov a inštitucionálnych projektov so zameraním na Európu, Latinskú Ameriku, Áziu a Blízky východ. V súčasnosti je výkonným riaditeľom IE Corporate Relations a prezidentom nadácie Building Up Foundation.
V roku 2019 bol menovaný Venezuelským národným zhromaždením, ktoré zastupuje dočasnú vládu prezidenta Juana Guaidóa, za diplomatického zástupcu pre Rakúsko, Slovinsko, Slovensko, Chorvátsko a tiež za koordinátora pre Áziu.
Vďaka svojmu medzinárodnému zameraniu mal príležitosť žiť a pracovať v rôznych častiach sveta, od Caracasu vo svojej domovskej krajine, po New York, Boston, Helsinky, Eindhoven, Madrid a Viedeň.
William Dávila-Valeri je systémový inžinier z Universidad Metropolitana de Caracas so špecializáciou na financie. Vyštudoval MBA na IE Business School v Madride a titul MA v odbore medzinárodné vzťahy získal na Fletcher School of Law and Diplomacy na Tufts University v Massachusetts, v Spojených štátoch amerických.